جزئیات خبر


طی سال جاری محقق شده است؛

ارتقاء ظرفیت تولید کارخانه آرد رضوی به 200 تن در شبانه‌روز

ارتقاء ظرفیت تولید کارخانه آرد رضوی به 200 تن در شبانه‌روز
1396/9/11

مدیرعامل  ونائب رئیس هیات مدیره شرکت آرد قدس رضوی از ارتقاء ظرفیت تولید این کارخانه به 200 تن آرد در شبانه‌روز طی سال جاری خبر داد.
محمد صفایی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: در بخش تولید در خط جدید بولر، با همکاری این شرکت، طی تنظیم سیستم و تغییرات به عمل آمده، خوشبختانه به ظرفیت اسمی خط تولید نزدیک شده‌ایم و هم‌اکنون خط تولید جدید با ظرفیت 100 تن، در حال تولید است.
وی ادامه داد: همچنین ظرفیت خط قدیم(سنگاتی)، 70 تن در شبانه‌روز بوده که با تجربه و دانش کسب شده، تغییراتی نیز در آن ایجاد کرده‌ایم.
صفایی اضافه کرد: به این ترتیب، در نیمه نخست سال گذشته، ظرفیت تولید روزانه 130 تن بوده که با افزودن خط جدید در سال 1396، این رقم در مجموع به ۲0۰ تن رسیده است.
وی بازاریابی برای صادرات محصولات آرد رضوی را یکی از اقدامات مثبت این شرکت یاد کرد و افزود: در همین راستا، اقدام به بازاریابی در خارج از مرزهای کشور کرده‌ایم که هم‌اکنون موفق به ارسال آرد تولیدی به دو کشور دوست و همسایه عراق و افغانستان شده‌ایم و این موضوع نقش موثری در افزایش میزان تولیدات شرکت نیز داشته است.
صفایی با بیان این که افزایش کیفیت همواره یکی از اهداف در دستور این شرکت است، افزود: در این زمینه، فعالیت‌هایی مانند خرید مناسب و با کیفیت بالای گندم، انعقاد قرارداد نگهداری گندم در سیلوهای استاندارد و خرید یک دستگاه میکرو فیدر برای خط تولید با هدف اضافه کردن بهبود دهنده به محصولات تولیدی، انجام شده است.
مدیرعامل  ونائب رئیس هیات مدیره شرکت آرد قدس رضوی ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان به خرید و نصب تجهیزات آزمایشگاهی از جمله گلوتن شور  و ایندکس گلوتن برای بررسی دقیق محصولات تولیدی اشاره کرد.
363-96

نظر شما