جزئیات خبر


امکان نگهداری گندم با بهترین شرایط در سیلوهای شرکت آرد رضوی

امکان نگهداری گندم با بهترین شرایط در سیلوهای شرکت آرد رضوی
1396/4/8

سرپرست شرکت آرد قدس رضوی گفت: امکان نگهداری گندم با بهترین شرایط در سیلوهای این شرکت وجود دارد.
محمد صفایی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی 3 ماه نخست سال 1396، حدود 5 هزار و 480 تن گندم در این سیلوها ذخیره شده است.
وی با اشاره به رشد 100 درصدی مقدار ذخیره‌سازی گندم در مقایسه با سال گذشته، گفت: این مهم به دلیل فراهم کردن شرایط مناسب برای ذخیره‌سازی گندم و تعاملات انجام گرفته با شرکت غله و بازرگانی محقق شده است که باعث شده ذخیره‌سازی گندم طی این مدت، با رشد چشمگیری روبرو گردد.
صفایی، مجموع ظرفیت سیلوهای ذخیره‌سازی گندم این شرکت را 30 هزار تن اعلام کرد و افزود: این ذخیره‌سازی، در 5 سیلوی 6 هزار تنی انجام می‌شود.
وی درباره ویژگی‌های منحصر به فرد این سیلوها گفت: جنس سیلوهای مذکور از صفحه‌های فولادی گالوانیزه موج‌دار و دارای کف بتنی مسطح است که هزینه‌های ساخت آن در مقایسه با سیلوهای بتنی، کمتر و سرعت ساخت نیز بیشتر می‌باشد.
صفایی ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان به وزن سبک، امکان مونتاژ و جابجایی سیلوهای فلزی، امکان اختلاط گندم‌های متنوع در هنگام تخلیه، سهولت تمیز کردن دیواره‌های سیلو، امکان کنترل درجه حرارت و رطوبت از طریق دوران، امکان تعبیه سیستم‌های تهویه و هوادهی از زیر کندوها و طول عمر نسبتا بالا در حدود 40 سال، اشاره کرد.
وی اضافه کرد: جدا بودن کندوها، مزیت مهم دیگری است که ضمن رعایت مسائل بهداشتی و حفظ گندم در مقابل آفات انباری، امکان ذخیره‌سازی گندم‌های مختلف و تفکیک آن‌ها را فراهم می‌کند.
سرپرست شرکت آرد قدس رضوی درباره کیفیت ذخیره‌سازی این سیلوها گفت: کیفیت ذخیره‌سازی گندم در سیلوهای مذکور به علت داشتن سیستم تهویه و هوادهی، امکان کنترل درجه حرارت را ایجاد می‌کند.
صفایی ادامه داد: همچنین به دلیل رعایت مسائل بهداشتی، امکان تمیز کردن دیواره‌های سیلو و حفظ گندم در مقابل آفات نیز وجود دارد.
88-96

نظر شما