جزئیات خبر


ذخیره‌سازی گندم در سیلوهای استاندارد و مدرن شرکت آرد قدس رضوی

ذخیره‌سازی گندم در سیلوهای استاندارد و مدرن شرکت آرد قدس رضوی
1395/11/6

سرپرست شرکت آرد قدس رضوی از ذخیره سازی گندم در سیلوهای استاندارد و مدرن این شرکت خبر داد.
محمد صفایی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این شرکت 5 سیلو با ظرفیت در مجموع 30 هزار تن گندم دارد که از جنس صفحه های فولادی گالوانیزه موج دار با کف بتنی مسطح است.
وی هزینه های ساخت کمتر و سرعت ساخت بیشتر در مقایسه با سیلوهای بتنی را از جمله مزایای این سیلو ها عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، می توان به سبکی وزن، امکان مونتاژ و جابجائی سیلوهای فلزی اشاره کرد.
صفایی ادامه داد: امکان اختلاط گندم های متنوع در هنگام تخلیه، طول عمر نسبتا بالا و امکان کنترل درجه حرارت و رطوبت از طریق دوران، از جمله مزایای دیگر این سیلوها به شمار می رود.
وی با اشاره به جدا بودن کندوها در سیلو های مذکور گفت: این موضوع، ضمن رعایت مسائل بهداشتی و حفظ گندم در مقابل آفات انباری، امکان ذخیره سازی گندم های مختلف و تفکیک آن ها را فراهم می کند.
صفایی ادامه داد: همچنین امکان اجرای مواردی همچون تعبیه سیستم های تهویه و هوادهی از زیر کندوها، تمیز کردن آسان دیواره های سیل و جایگزینی آسان قطعات نیز وجود دارد.
سرپرست شرت آرد قدس رضوی با بیان این که سیلوهای مذکور از نوع GSI است، گفت: در این سیلوها امکان تخلیه حدود 100 تن گندم در ساعت وجود دارد.
صفایی اضافه کرد: همجواری سیلوهای این شرکت با کارخانه آرد آستان قدس رضوی، نقطه مثبتی است که باعث کاهش هزینه های حمل و نقل و افزایش کیفیت نگهداری گندم شده است.
  362-95

نظر شما